MATEJ KRAJNC: Krajnc pove: "Elvisa sem prvič videl I. 1984. na vogalu Njegoševe in Iršičeve" (Slušaj najglasnije, 2022)
Začne kot zajebancija okoli enega drobiža-potepuha ki se slučajno imenuje "Budimir Presley", spi v parku na klopci, ob sebi ima nekaj plastenik vode, nihče ne ve da je Presley, ne zna peti, iz njega nič ni, denarja ne dobi...
Bilo je na Lavi v Celju pri avtobusni postaji, točno tako kot pravi naslov albuma na vogalu Njegoševe in Iršičeve ulice, včasih je lahko bil park, danes samo hiše. Takrat je Matej bil star 9 let in je sanjal o kralju Elvisu ki je zelo hitro postal eden njegovih glavnih idolov. Vse ostalo je zgodovina, dobro poznata iz njegovih številnih knjig, pesmi in albumov. Nadaljni potek je bolj ali manj resen o veliki rock and roll zvezdi, Memphisu, rojsnom letu "1935", "Počitniški hišici v Tupelu" brez tekoče vode, tepiha, lestenca in porcelanastega krožnika, "Gracelandu" ('is there enough room to store my guitar?'), je tudi kratek spoken-word song v hrvaščini "Gitara u zlatnom lederu" 'nosi se, jebem ti majku čaknutu/ nosi i gitaru u zlatnom lederu/ ne zanima me, ne znam da sviram/ i da znam, ne bi svirao tu muziku'.
Za konec je obdelava pesmi "I can't help falling in love", seveda prevedeno v slovenščino "Ljubim te in tu ni kaj storiti". Intimno delo s spomini na otroštvo in Elvisovim velikim vplivom na avtorja, ki je tu nadaljeval resonančno distorziran in izkrivljen kitarski reverb. Glasba tukaj ni tako pomembna kot celotna zgodba oziroma niz krajših slik in pomišljajev.
Naslovi: 1.Budimir Presley, 2.Če ne pride gora h kralju, 3.Mučenik, 4.1935, 5.Graceland, 6.Počitniška hišica v Tupelu, 7.Gitara u zlatnom lederu, 8.Zvečer grejo kralji spat. 9.Ljubim te in tu ni kaj storit (Peretti-Creatore-Weiss, 1961)