home > najawa > KIRIK CIZGI (Tr) + BABILONCI (Hr), 26.VI 2010., Spunk, Zagreb

kontakt | search |

KIRIK CIZGI (Tr) + BABILONCI (Hr), 26.VI 2010., Spunk, Zagreb

Ovo će svakako biti jedan veoma zanimljiv koncert... Kirik Cizgi (čitaj: krk čizgi) dolaze iz Istanbula, postoje još od ranih godina prvog desetljeća 21. stoljeća, te rade sasvim neobičnu i čudnovatu glazbenu smjesu indie-popa, kraut-rocka i neo-folka koja je začinjena arabeskama i senzualnim vokalom pjevačice i klavijaturistice Ezgi Gedik. Uz nju, sastav čine Atacan Yucel (bas, prateći vokal) i Murat Tulek (bubnjevi iliti davul), a za Slušaj najglasnije 2008. objavili su dva albuma "Sozumuz yok (!)" i "Kirik Cizgi" koji su posve neobična djela teško usporediva s nekom, tzv. kurentnom scenom s predznakom 'indie'. Tekstovi su im na turskom jeziku, a u nekim kompozicijama znaju doslovce šarati od ambijentalne i pop glazbe, preko dubova do rockabillya i hardcorea. Osobitost su im kompleksne skladbe pune staccato melodija klavijatura i neobični ritmovi koji ponekad djeluju kao da će se svakog trenutka raspasti.
[ kirik cizgi ]

kirik cizgi

O Babiloncima ne treba puno govoriti jer o njima znamo sve. Nastavak su Franjićevog solo izleta koji se 2006. prvo pretvorio u kolaboraciju sa elektronskim maestrom i producentom Hrvoje Stančinom - Hrcom, da bi im se naposljetku pridružio St iz Goribor i Robert Bušić - Buš na usnoj harmonici, inače prvi pjevač originalne postave Kojota iz ranih 90-ih godina. Osim Zdene koji je striktno zadužen za svoje prepoznatljive, nemelodične, narativne vokale i skroz otkačene tekstove, Hrc i St kombiniraju instrumentarij (bas, gitara, klavijature) uz pomoć matrice s laptopa isprepličući mnogobrojne stilske odrednice od kraut-rocka, elektronike, dubova, psihodelije, trip-hopa, reggaea, eksperimentalne glazbe... U vrlo kratkom periodu od nepune tri godine objavili su čak 10 (!!!) albuma od kojih su svakako najkreativniji "The Baby Lonelians" i "Ko' je ubio Satana?" (oba 2007), a poseban uspjeh doživjeli su s prvim, dvostrukim albumom "Kaj bi šteli ti umetniki" (također iz 2007) koji je 4.II 2008. dospio na no.1 američke top ljestvice KZSU albuma.
[ babilonci @ purgeraj ]

babilonci @ purgeraj   © horvi

Ulaz u Spunk je besplatan.

horvi // 18/06/2010

Share    

> najawa [last wanz]

cover: Jeboton fešta @ Regenerator, Zabok, 31/01/2026

Jeboton fešta @ Regenerator, Zabok, 31/01/2026

| 16/01/2026 | promo girl |

>> opširnije


cover: Attack The Beers (Attack The Ears): Extroft, RiffTree, Hyper Tidez, Collective Rage, 17/01/2026, PriMarius Craft pivovara, Zagreb

Attack The Beers (Attack The Ears): Extroft, RiffTree, Hyper Tidez, Collective Rage, 17/01/2026, PriMarius Craft pivovara, Zagreb

| 15/01/2026 | tihomir |

>> opširnije


cover: DECEITS (USA), NEON LIES (Zg), DDR (Zg) 18/02/2026, AKC Attack, Zagreb

DECEITS (USA), NEON LIES (Zg), DDR (Zg) 18/02/2026, AKC Attack, Zagreb

| 15/01/2026 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: Podplat @ MIKK Murska Sobota, 13-14/03/2026

Podplat @ MIKK Murska Sobota, 13-14/03/2026

| 15/01/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: MENT @ Ljubljana, 18-21/02/2026

MENT @ Ljubljana, 18-21/02/2026

| 14/01/2026 | promo girl |

>> opširnije


> chek us aut!
> rilejted? [@ terapija.net]
> najawe [blitz]
  • 20/01/2026 | zg, močvara
    zhlehtet (slo)
    ali hossein trio (aut/iran)
  • 21/01/2026 | zg, močvara
    podrži scenu!:
    the alibor (kn)
    ectratis (zg)
    t.i.e. (take it easy) (zg)
  • 21/01/2026 | zg, vintage industrial bar
    jazz story: gadjo manouche
  • 22/01/2026 | zg, močvara
    blurt (uk)
    šumski (zg)
    peach pit (zg)
  • 23/01/2026 | zg, močvara
    back to nulte:
    dj brunhilda (sesvetski kraljevec)
    dj teta mikseta (donji miholjac/zg)

>> sve blitz najawe

> last [10] @ terapija.net

well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*