home > mjuzik > Rocket Fire

kontakt | search |

CEREMONY: Rocket Fire (Killer Pimp Records, 2010)

Nakon smrti benda Skywave, kojeg mnogi smatraju odgovornim za ponovno rađanje shoegazea u Americi, basist Oliver Akerman formira nevjerojatne A Place To Bury Strangers, a preostali članovi Paul Baker i John Fedowitz formiraju jednako odličan CEREMONY. I dok se Ackerman zadržao na noise strani širokog shoegaze spektra, spomenuti dvojac kreće uhvatio se popičnije strane istog spektra.

Ogromna količina kontrolirane buke zahvaljujući ozbiljnoj magiji gitarističkih pedala, ispod koje se naziru melodije i vokal, duguje mnogo jednom od najjačih albuma ikad snimljenih, a to je Psychocandy THE JESUS AND MARY CHAIN. Iako su toga svjesni, Paul i John ne bježe od te činjenice, već s odmakom od 25 godina za originalom pokušavaju proizvesti nešto što bi i braća Reid pokušala da su tada imali na raspolaganju današnju tehnologiju.

Kroz 10 pjesama, "Rocket Fire" leti nizom hitova, s dovoljno bombastičnih rifova kako bi se zadovoljili žestoki fanovi shoegazea i dovoljno pop buke da zadovolji ostatak.

ocjena albuma [1-10]: 9

pedja // 29/11/2010

Share    

> mjuzik [last wanz]

cover: More Nothing

BABY IN VAIN: More Nothing (2017)

| 04/05/2026 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: Colors Make a Sound

Pink Breath of Heaven: Colors Make a Sound (2026)

| 02/05/2026 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: Little Miss Sunshine

Eaves Wilder: Little Miss Sunshine (2026)

| 30/04/2026 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: All Clouds Bring Not Rain

MEMORIALS: All Clouds Bring Not Rain (2026)

| 28/04/2026 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: Remains

Tokyo Shoegazer (東京酒吐座): Remains (2026)

| 24/04/2026 | pedja |

>> opširnije


> chek us aut!
> diskografija
cover: Rocket Fire

> rilejted? [@ terapija.net]
> last [10] @ terapija.net

well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*