Nekoliko sezona prije, techno je na velika vrata ušao u svakodnevnu upotrebu zapadne civilizacije, no 1994. odlukom CJB-a, zakonskim prijedlogom britanske vlade željelo se zabraniti okupljanje ravera, različitih nomada koji su selili s tuluma na tulum, te raznih ex-hippyija na organizirane techno veselice zbog nekoliko zaista bizarnih razloga.
Prvi i najvjerojatniji je obični karijeristički potez jednog britanskog političara koji bi takvom zabranom učvrstio svoju oportunističku poziciju, drugi je taj da će zabrana izazvati nemire kod poklonika tuluma, pa će vlada sređivanjem nemira postići psihološku premoć u medijima i javnošću, a treći je da techno- partyiji ignoriraju britansku tradiciju pubova (puno piva) time što učesnici partyija ne bogate državnu kasu, ne ispijaju pivo, već su orijentirani na potpuno drugačije vidove konzumacije gdje vlada nema nikakve kontrole. U takvom raspletu događaja oko techno- scene u Britaniji, Prodigy su objavili svoj drugi album namjerno prozvan "…Jilted…" (odbačen) koji je donio niz novih plesnih rješenja i prema mnogim mišljenjima je njihov najznačajniji rad.
Oslobođeni siline jungle- ritmova i nesuvislih hard- core eskapada koje su pokazali na prvijencu, ovaj album je opći poziv na ples bez parodiranja emotivnih oscilacija. Mada su mnogi zamjerili nedostatak emocija, ovaj album je bitan stoga što je u pravom trenutku pljusnuo Britaniju i CJB zakon. Hitovi "(No good) start the dance", "Voodoo people" i "Poison" pronijeli su značaj techna po cijelom svijetu, te unatoč relativno "prozirnom" sadržaju albuma kojim valjaju hard- core čekičarski ritmovi i otrcano korištenje samplinga poput onoga iz pionirskog doba electro- popa, "Music For The Jilted Generation" je ostvario golemi komercijalni uspjeh, te prodro u najzabačenije dijelove svijeta što svakako treba smatrati pozitivnom činjenicom u razvoju drugog vala techno- scene.
horvi // 20/09/2001