Novopečena hrvatska supergrupa, bar se tako u određenu ruku može nazvati jer je sastavljena od članova Garage In July, Big Strip Gorilla i još nekih underground, odnosno ne tako razvikanih bendova, paralelno je objavila dva izdanja na odvojenim nosačima zvuka jer su različita. Ovdje je riječ o duljem, mini albumu od nepunih pola sata.
Kad zaori uvodna "
Light to lust" (tekst Ugo Stegnjaić!) pomislilo bi se da će se strovaliti potentan r'n'r na noise relacijama jerbo distorzije piče sve u šesnaest, međutim već iduća "
Gotta feel fine" se referira na posuđenice James Browna "I feel fine", te dakako funk tvrđeg izričaja. Okey, to je sasvim 'fajn' za početak, ali nastavak nije nimalo uvjerljiv s razbacanim polueksperimentima između ambijentalne i akustične seanse, prosjek diže tek laganiji poludistorziran blues "
Motor city funk", da bi onda nenadano isplivala elektronska "
Where do you go out babe" minimalističkih psycho fraza a'la Suicide što, opet, nije loše, ali dođavola, pa takvih bendova ima na tisuće što retrogradno otkrivaju ostavštinu Martin Reva i Alana Vege. Nepotrebno je što se mene tiče i osim toga, nikako se ne uklapa u onu početnu seansu rokačine. Zadnja "
A letter to Jesus" je blues popraćen usnom harmonikom, ukuleleom i tump-tamp ritam mašinom, tako da je kompletan dojam potpuno zbrćkan u šarenilu stilizacija i svaštarenja.
Nekog može veseliti ovakav spektar, ali na mene je ostavilo poprilično mršav i nedorečen performans koji ima zgodnih ideja, no poprilično šlampavih i brzopoteznih rješenja da ostajem potpuno pasivan i rezerviran. A vjerojatnost da ću ponovno dobiti želju za preslušavanjem je minorna...
Naslovi: 1.Light to lust, 2.Gotta feel fine, 3.Damn suits, 4.Dear John, 5.Mr. Brown, 6.Motor city funk, 7.Where do you go out babe, 8.A letter to Jesus
ocjena albuma [1-10]: 5
horvi // 06/06/2018
PS: tek nakon objave primjećujem da je već ranije realizirana recenzija, ali ništa bitnije ne utječe na moj stav...