Svemir je bend okupljen u Zagrebu tijekom 2011, oko autorskog materijala Zvonke Obajdin. Prvu postavu benda osim Zvonke čine još i Robert Kanizsai (el.gitara), Matko Boršić (bubnjevi) i Vedran E. Mavrović (usna harmonika). U toj postavi bend snima i svoj prvi album
"Svemir". Sa završetkom albuma, Robi i Vedran odlaze, a dolaze Aleksandra Dokmanović na električnu gitaru i San Mikulec na bas i u toj postavi bend svira diljem regije i priprema drugi album, "Tako jako" koji izlazi uskoro.
Teško im je klasificirati svoju glazbu. Za prvu ruku moglo bi se nazvati americanom, ali ima tu utjecaja i indie popa, popa te korijenskog rocka. Zvonka za sebe, a i za ostale u bendu, kaže da je oduvijek bila luda za glazbom, još od vrtića i da je bilo samo pitanje vremena kada će se njome početi ozbiljnije baviti.
Bend je od osnutka osnutka odsvirao mnoštvo koncerata po Hrvatskoj i regiji i ne pokazuju ni najmanje znakove posustajanja. Osim angažmana oko vlastitih svirki i albuma, aktivno podržavaju glazbenu scenu i mlade glazbenike sudjelovanjem u projektu "Bistro na rubu šume".
******************
Pulski sastav The Chweger osnovan je 1997. godine. The Chweger prvi put javno nastupa sredinom 1999. na Gitarijadi u Puli. Bend je, prije svega, projekt nastao iz prijateljstva, što objašnjava njihovo dugo djelovanje bez objavljenog studijskog materijala. Prvijenac "The Chweger" objavljen je 2007., a 2012. stiže novi album pod nazivom
"Mir". Oba albuma producirao je Edi Cukerić.
The Chweger, čveger, čvenger, čvrga, čvenga, čvoka, macola...Lupanje, odnosno kažnjavanje nekoga udarcem čvegera bila je važna vještina kad smo bili maleni. Čveger se izvodi na način da se srednji prst savije i zapne u podnožje palca, zamahne rukom i naglo oslobodi da udari u glavu. Za uspješno izvođenje čvegera nužno je učestalo vježbanje, kaže bend o porijeklu imena benda.
************************
Početak točno u 20 h u dvorani Gorgona Muzeja suvremene umjetnosti uz izravan prijenos na Prvom programu Hrvatskog radija i livestream.
************************
MIMO - Medijski Inventar Muzičkih Originala
Opći cilj projekta MIMO jest osigurati vidljivost i kontinuiran razvoj autentičnoga glazbenog stvaralaštva u Hrvatskoj te poboljšati hrvatsku glazbu, koja uspješno prati europske smjerove te je prepoznata i cijenjena i kod nas i u svijetu.
Specifični ciljevi projekta:
*promovirati domaću kvalitetnu izvornu autorsku glazbu, koja nije dovoljno dostupna široj javnosti u Hrvatskoj
*poticati i podupirati stvaralaštvo domaćih glazbenika, posebice mladih
*jačati veze između vodećih medija i manje poznatih domaćih kvalitetnih glazbenika kako bi šira javnost doznala više o kulturnom bogatstvu i raznolikosti glazbe u Hrvatskoj
*pridonijeti afirmaciji domaćih glazbenika u međunarodnoj glazbi
promo guy // 22/09/2014