Falocet se nakon tri solidna albuma iz 2012., posebice nakon najupečatljivijeg "Shamman" odlučio za individualno istraživanje imaginarne percepcije skrivenih i nepoznatih glazbi ogolivši je do srži. Ovaj puta na tapetu su mu došli zvuci tradicijskog folka naroda Bušmana iz uzavrelih ekvatorskih stepa Afrike, ali moram priznati da nemam pojma kako taj folk u suštini zvuči. A vjerojatno niti sam Falocet, pa se poslužio vlastitom maštom uokvirivši svoju potragu za arhaičnim izrazom u najminimalniji elektronski predložak baziran isključivo na efektima udaraljki.
Kroz 5, naravno instrumentala on pokušava dočarati esenciju šturog zvuka i njihovog 'klepetavog' simboličkog govora poput klopoteca ili čegrtaljke, te prividno beskrajnih pustopoljina kroz repetativne mantre. U tim njegovim opsesivnim kreacijama praktički i nema nikakvog drugog instrumentarija izuzev programiranih loop sekvenci koje se kotrljaju jednolično i linearno bez ikakvih nadogradnji. Tek tu i tamo se pojavi poneki staccato bas, no on je skoro pa i maglovito neprimijetan poput fatamorgane samotnog drveta kroz vrelo isparavanje stepe i savane na čijem obzoru je jedino vidljiva sasušena trava.
Falocet u principu redovito ima zanimljive fabule pejzaža, atmosfera, životinja i uvijek u radnju uplete neke egzotične likove, ali njegov osnovni manjak jest glazbeno vrlo siromašna infrastruktura koja nikako da dočara svu raskoš i imaginaciju njegovih jako dobro i ukusno zamišljenih ideja. Paralelno s ovim albumom napravio je i remiks album "Bushman Tripping Remix" kojeg je od izvorne 24 minute s 5 kompozicija razvukao u polusatni miks sa samo jednom istoimenom kompozicijom u kojoj se poslužio sitnim dubovima i trance manirima s kojima je dugotrajnim fade-out zahvatima povezao osnovne teme.
U oba slučaja, bilo original ili remiks, ne nailazi se na dovoljno jaku autorsku glazbenu kreaciju već samo na grubo iskrojene predloške kojima manjka osnovni sadržaj. Da je on ovdje još ponešto 'izrezbario' i nadodao neke sekvence, "Bushman Tripping" bi i mogao proći kao meditativno, a možda i imaginarno djelce.
Naslovi: 1.Wind as a guide, 2.Near waterfall, 3.Waley of one flover, 4.Red sky, 5.Cold wind on hot skin
ocjena albuma [1-10]: 4
horvi // 15/01/2014