Bez ikakvih pretpostavki, pred nama se nalazi jedan vrlo originalan i autentičan bend što predstavlja kombinaciju folka, punka, hardcorea, i modernog metala ali na sasvim drugačiji način. Ovdje se radi o trojcu iz Al Rudayyifa u Tunisu kojeg čine Hamma (glavni vokal, gitara i sintir), Halima (bas, prateći vokal), te Jabeur (bubnjevi i sjevernoafričke udaraljke), a postoji od 2018. godine. Do sada su realizirali tri albuma, svi su izašli ujesen od 2019. na ovamo, te bend karakterizira snažna angažirana hardcore punk prisebnost: samo ime Znous je 'vrsta' što u tuniskom slengu ima često korištenje kao prekršaj protiv ljudi koji odstupaju od normi.
Stoga se bend bavi društvenim i političkim temama potaknutim protiv nepravde u postrevolucionarnom Tunisu, a svi tekstovi su im otpjevani na njihovom jeziku. Pjesama na ovome albumu ima svega 7 komada. Uvodna "El-mansiette (feat. Med Tounisi)" je epska priča o ženama koje rade u poljoprivredi kao nadničarke, a često su žrtve nesavjesne ekonomije i stupidnih koještarija. One se, naime na polja odvoze klimavim kamionskim prikolicama koje nisu dizajnirane za ljudski transport. "Swed Ellil" je narativ o povijesti ropstva i svečani pogled na stvarnost trajnog rasizma protiv crnaca u Tunisu, hip-hop metal "Het ch3oul! (feat. Znouslander)" je, pak o duši, glazbi i patnji tuniskog repera Cheba Terra (1997-2021), te o dubokoj uključenosti sustava u promet i širenje kemijskih droga među omladinom.
Depresivno teška i mračna "Esmi Mabrouk" uvijena u doom/black/dark sa završnim tremolima je posveta sprovodu malodobnom pastiru Mabrouk Soltaniju kojeg su ubili teroristi na planini Salloum, galopirajući thrash-punk hardcore "Top Rojle" s funk izbojcima se obraća na totalno pljuvanje istoimenom macho političaru koji slovi za najneukijeg, nejneobrazovanijeg i odvratnog kriminalca što se svojevremeno šepurio među vodećim liderima, a tek malecki odušak pozitive slijedi u iznimno lijepoj "Sidi el-insan", tradicionalnoj noba/trance pjesmi s kojom se priziva najsvetiji duh ljudske unutrašnjosti. Album okončava melodični arijski galop "Kigulu", priručnik koji pomaže u suočavanju s velikim dijelom kontradiktornog, zbunjujućeg i samodestruktivnog tuniskog društva.
Pa, ako ste si mislili da je naš balkanski politički sustav najogavniji, niste u pravu. Ima i daleko gorih, nepravednijih i lošijih, a to ovi Tunižani idealno koriste u sukobu interesa nižići uz to i specifično originalne glazbene parametre žestokih gitarskih riffova, atmosferičnih detalja s prozračno-psihodeličnim ambijentima, funkirane bas linije, ponegdje i blastbeatove, te obilje autohtonih folk detalja kakve niti jedan zapadnjak ne može samo tako kreirati. Originalno, autohtono, melodično, te najsrdačnije preporučljivo.