Osim odličnim glazbenim imenima, festival Terraneo podjednako želi iznenaditi i razveseliti posjetitelje svojim ekološkim programom koji će se ove godine između 09. i 11. kolovoza održavati u hotelskom naselju Solaris.
Za sudjelovanje na eko programu nisu potrebne prijave već samo trebate doći u naznačeno vrijeme na mjesto održavanja pojedinog programa. Svi navedeni programi su besplatni, a nakon završetka svake radionice i predavanja mogu se donirati novčani prilozi koji će nakon završetka festivala biti uplaćeni Centru za oporavak morskih kornjača u sklopu Aqauriuma Pula (www.aquarium.hr/).
Ovom prilikom pozivamo sve znatiželjnike i sve one željne dobre zabave da se pridruže zanimljivom ekološkom programu koji se sastoji od radionica, predavanja i projekcija. U nastavku vam donosimo raspored ekološkog programa:
RADIONICE / PREDAVANJA / PROJEKCIJE
DALMATINSKO SELO (konoba)_09.08.2011
10:00-10:30_predavač: Matko Renka
Predavanje: Uvod u ekologiju i upoznavanje s eko sistemima
10:30-12:30_predavač: Anton Rudan
Projekcija filma "Opstanak" i kratka diskusija nakon filma
12:30-14:30_predavači: Ana Stošić, Maša Frleta-Valić, Sara Nikšić
Predavanje o običnoj čančari i morskim kornjačama
14:30-16:30_predavači: Amina Omičević, Lazar Mišeljić
Radionica urbanog vrtlarstva
"I love your food" - osnove nutricionizma
"Know your food" - uvod u život biljaka i poljoprivredne tehnike
16:30-17:00_predavači: Domagoj Kenda, Nina Ivanović
Predavanje: Autohtone biljke u Dalmaciji
DALMATINSKO SELO (konoba)_ 10.08.2011
10:00-12:00_predavači: Barbara Burčul, Matea Kalčiček
Uvodno predavanje o moru kao ekosustavu
Biocenoza Posidonie Oceanice
Duboko more i ekosustavi
12:00-12:30_predavači: Doris Cvetko, Ivan Lulić
Predavanje o pitkoj vodi
12:30-14:30_predavači: Bruno Motik i Sunčana Paro-Vidolin
Predavanje: Solarna energija za sve
14:30-16:15_predavači: Amina Omičević i Lazar Mišeljić
Radionica urbanog vrtlarstva
"Grow your food everywhere" - naučite proizvoditi vlastitu na zabavan način
16:30-18:30_voditelj: Jerko Macura (SPUŽVARI)
Eksperimentalna radionica izrade nakita od morske spužve koja uključuje prezentaciju o spužvarstvu i projekciju fotografija.
18:30-20:00_predavači: Ana Stošić, Maša Frleta-Valić, Sara Nikšić
Predavanje o običnoj čančari i morskim kornjačama
DALMATINSKO SELO (konoba)_11.08.2011
10:00-11:00_predavači: Matko Renka, Barbara Burčul
Predavanje: Onečišćenje
Predavanje: Oblaci
11:00-13:00_predavač: Nikola Poljak
Predavanje: Učestali ekološki mitovi
Projekcija: Papige,svemir i ostalo (Douglas Adams)
13:00-15:00_predavači: Bruno Motik, Sunačana Paro-Vidolin
Predavanje: Reciklirano imanje "Vukomerić"
15:00-17:00_predavači: Ana Stošić, Maša Frleta-Valić, Sara Nikšić
Predavanje o običnoj čančari i morskim kornjačama
17:00-19:00_voditelj: Nikola Poljak
serija kratkih, animiranih i edukativnih filmova iz ciklusa" Story of Stuff"
DALMATINSKO SELO (mala konoba)_09.08.2011
13:00-15:00_voditelji: Ela Štefanac, Martina Pejnović
Recikliranje: perlice od tkanina i plastičnih boca
15:00-19:00_voditelji: Ana Stošić, Zrinka Škugor, Domagoj Kenda, Nina Ivanović
Održive vrećice/Sustainable bags
18:30-20:00_voditelji: Amina Omićević, Lazar Mišeljić
Radionica urbanog vrtlarstva
"Stay, Sustain" - praktični savjeti i druge zanimljivosti o urbanom vrtlarstvu
DALMATINSKO SELO (mala konoba)_10.08.2011
12:00-14:00_voditelji: Ela Štefanac, Martina Pejnović
Recikliranje: perlice od tkanina i plastičnih boca
15:00-19:00_voditelji: Ana Stošić, Zrinka Škugor, Domagoj Kenda, Nina Ivanović
Održive vrećice/Sustainable bags
SOLARKOVA KUĆA
Lutkarska eko radionica
voditelji: Nina Živković i Smiljana Zorić
09.08.2011_12:00-14:30_izrada ugroženih životinjskih vrsta iz Jadranskog mora od eko materijala
10.08.2011_12:00-15:00_Izrada velike glavate želve od eko materijala
ŠUMA (kod snack bara Sunce)_ 09.-11.08.2011
13:00-16:00_voditelji: Ivan Milišić, Marija Plavčić (Sapunoteka)
Radionica ručne proizvodnje prirodnih sapuna
16:00-19:00_voditelji: Borna Obranović, Tin Rajković
Lomography Croatia diana F+ workshop
Lomography je prepoznavanje trenutka, te bilježenje istog. Naučite kako pravilno koristiti mogućnosti aparata i stvorite jedinstvene efekte na svojim fotografijama, kao što su: više expozicija, svjetlosni efekti, duboke pastelne boje i drugo.
17:00-18:00, 19:00-20:00_voditelji: Ivan Palijan, Jasna Cerić, Igor Bogdanović, Gordana Tihomirović, Petra Wolfart
Radionica Umjeće življenja - joga, disanje, meditacija
09.08.2011_13:00-16:00_voditelj: Anton Rudan
radionica "Lovac na bilje"
naučite prepoznati biljne vrste za jelo i lijek, te se upoznajte s osnovama preživljavanja u prirodi
ŠUMA (kod teniskih terena i hotela Ivan)_ 09.-11.08.2011
17:00-19:00_voditelji: Danijel Dubičanac, Nika Šaravanja, Antonela Horvat i Snježana Vukas
Joga i akrobalans
18:00-20:00_voditelji: Zvonimira Bralić, Vladimir Jurićan, Franka Ercegović-Kursan
Izrada splavi od otpadnog materijala
18:00-20:00_voditelji: Dario Crnogaća i Antonija Anić
Izrada suvenira od prirodnog materijala
_KONTAKT
Voditelj ekološkog programa: Nikola Obad
nikola@artim.hr
+385 91 4259 693
promo guy // 31/07/2011