home > najawa > Posljednji koncert The Babies, 8.6. @ SC, atrij Teatra &TD

kontakt | search |

Posljednji koncert The Babies, 8.6. @ SC, atrij Teatra &TD

Nakon dva studijska albuma i bezbroj koncerata, uključujući i tri europske turneje, The Babies sviraju svoj oproštajni koncert 8.6. u Studentskom centru (atrij Teatra &TD). Osnovani već davne 1997. i u svoje vrijeme jedini band garage punk usmjerenja na HR sceni, The Babies objavljuju svoj prvijenac pod istim naslovom ('The Babies', Dancing Bear, 2004.), i postaju predvodnica i prethodnica garage punk scene u HR koja je kasnije izrodila još sličnih bandova. Single iz 2004.. 'Do You Know What's R'n'r' je bio na vrhu nacionalnih top ljestvica, kao svojevrsni kuriozitet s obzirom na glazbeno usmjerenje i s obzirom na engleski jezik na kojem je band stvarao. Nakon razlaza sa svojim dotadašnjim izdavačem, The Babies u ljeto 2005. ponovno ulaze u studio i pod ravnanjem Tim Kerr-a, legendarnog američkog producenta ( Mudhoney, The Big Boys, itd. ) snimaju svoj drugi album ( 'Never Coming Home, Rip It Up Records, 2005. ), a koji je objavljen samo na vinilnom LP izdanju za austrijsko i njemačko tržište, te je vremenom postao teško nabavljiv raritet. Postoje ideje od stranečlanova banda da se cjelokupni materijal stavi on line, kako bi bio dostupan širem broju slušatelja.
[  ]

Međusobnim dogovorom članova banda, band se konačno razilazi, a posljednja, oproštajna svirka u Studentskom centru, je rezultat traženja fanova da se band još jednom pojavi na stage-u i napravi dostojan oproštaj. Bili svugdje i vidjeli sve i odlučili otići dok je još vrijeme.

Također, na oproštajnom koncertu, pojavit će se i svirati neki bivši članovi, koji su svojevremeno sudjelovali u The Babies (Zvonimir Biljan / Erotic Biljan & His Heretics /, Viktor Krasnić / Šumski /, Jasmina Bolanča / Blamaž Elektronique ) kao i gosti Tomislav Žalac / Erotic Biljan / i Iggy / Thee Knuckleheads.
[  ]

Članovi The Babies i dalje nastavljaju svirati: Goran Lautar, (vokal i gitara ) kao osnivač garage trash, hrvatsko-japanskog banda Welcoming Committee In Flames, koji je trenutno najtraženiji novi band tog usmjerenja uokolo, s jednom europskom turnejom iza sebe i skorašnjim planom za izdavanje albuma za stranog izdavača, zatim Nino Šarić ( bubnjevi ) u neobičnoj rusko-hrvatskoj kombinaciji etno-punka pod imenom Čerkezi, koji su upravo snimili prve materijale, te Mislav Kurspahić u new wave punk bandu s pjevačicom, The Gabbettes.

Za kraj, spomenimo samo neke bandove s kojima su The Babies dijelili stage: New Bomb Turks, MC5-DKT, Nashville Pussy, Zeke, The Dirtys, Street Walkin' Cheetas, The Scientists, Bambi Molesters, Black Lips, Anomalys, The Cynics, The Cosmic Psychos i mnogi drugi.
[  ]

Razglasite uokolo ovu najavu, jer je ovo zadnja prilika vidjeti ih uživo. Tnx!

faic // 18/05/2007

Share    

> najawa [last wanz]

cover: MARY + NEON LIES, 22/09/2023, Dva Osam, Zagreb

MARY + NEON LIES, 22/09/2023, Dva Osam, Zagreb

| 21/09/2023 | promo guy |

>> opširnije


cover: She Past Away @ Močvara, Zagreb, 23/09/2023

She Past Away @ Močvara, Zagreb, 23/09/2023

| 20/09/2023 | promo guy |

>> opširnije


cover: IDEM 08/12/2023, Vintage Industrial Bar, Zagreb

IDEM 08/12/2023, Vintage Industrial Bar, Zagreb

| 20/09/2023 | promo girl |

>> opširnije


cover: Europavox festival @ Močvara, Zagreb, 15-16.11.2023

Europavox festival @ Močvara, Zagreb, 15-16.11.2023

| 11/09/2023 | promo girl |

>> opširnije


cover: GOD IS AN ASTRONAUT @ Močvara, Zagreb, 24/09/2023

GOD IS AN ASTRONAUT @ Močvara, Zagreb, 24/09/2023

| 10/09/2023 | promo guy |

>> opširnije



well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*