home > najawa > Barbara Hendricks & Magnus Lindgren Quartet, 24.03.2007., Lisinski

kontakt | search |

Barbara Hendricks & Magnus Lindgren Quartet, 24.03.2007., Lisinski

Jedna od najvećih svijetskih opernih diva, nakon brojnih nastupa po najprestižnijim koncertnim kućama diljem svijeta, u subotu, 24. ožujka, nastupa u KD Vatroslav Lisinski. Ovaj put dolazi u Hrvatsku u jazz aranžmanu. Pjevat će pjesme Dukea Ellingtona i 'Billie's Blues - pjesme Billie Holliday'. Magnus Lindgren Quartet, glasi za jedan od najkavlitetnijih i najdinamičnijim maldih švedskih jazz bendova, prepoznatljivog i jedinstvenog zvuka kojeg je prepoznala elita svjetske kritike.

Barbara Hendricks, jedna od najvećih svjetskih opernih diva, rođena je u SAD-u gdje je završila studij pjevanja na Julliard School of Music u New Yorku. Debitirala je 1974. u operi u San Franciscu, a nastupila je u najvažnijim opernim kazalištima kao što su Metropolitan, Scala, Covent Garden, bečka i bavarska državna opera, operne kuće Pariza, Hamburga, Berlina i Venecije. Surađivala je s najvećim dirigentima i orkestrima današnjice te objavila više od 70 diskografskih izdanja. Dobitnica je brojnim međunarodnih priznanja, a od 1990. članica je švedske Glazbene akademije.

Već je tri puta gostovala u Hrvatskoj: na Silvestrovo ratne 1991. pjevala je u Dubrovniku, a 1999. u dvorani Lisinski u Zagrebu a 2003. nastupila je u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu na gala koncertu opernih arija uz pratnju Simfonijskog orkestra HRT-a pod ravnanjem maestra Ive Lipanovića. Među brojnom publikom u gledalištu HNK bio je i predsjednik Stjepan Mesić sa suprugom koji se nakon koncerta kratko susreo s proslavljenom sopranisticom zahvalivši joj na gostovanju i izvrsnom koncertu.

Barbara Hendricks veliki je pobornik za ljudska prava. Osnovala je vlastitu fondaciju za mir i pomirenja - "Barbara Hendricks Foundation for Peace and Reconciliation", a već dugi niz godina djeluje kao veleposlanica dobre volje za izbjeglice u Ujedinjenim narodima.

Barbara Hendricks će zagrebačkoj publici ponuditi čiste emocije izvodeći 'Jazz Project - pjesme Dukea Ellingtona i 'Billie's Blues - pjesme Billie Holliday'.

ana // 22/03/2007


PS: Ulaznice su po cijeni od 240, 260 i 280 kn. Koncert počne u 20 sati.
Share    

> najawa [last wanz]

cover: SKUNK ANANSIE @ ŠRC ŠALATA, Zagreb

SKUNK ANANSIE @ ŠRC ŠALATA, Zagreb

| 13/06/2025 | promo guy |

>> opširnije


cover: Jall Aux Yeux dolazi u Zadar 13/06 i Zagreb 17/06/2025

Jall Aux Yeux dolazi u Zadar 13/06 i Zagreb 17/06/2025

| 12/06/2025 | ivana |

>> opširnije


cover: VELVET FESTIVAL @ Punat, Krk, 25-29/05/2025

VELVET FESTIVAL @ Punat, Krk, 25-29/05/2025

| 12/06/2025 | promo girl |

>> opširnije


cover: FREEDOM FEST 2025 @ Sloboda, Varaždin, 14/06/2025

FREEDOM FEST 2025 @ Sloboda, Varaždin, 14/06/2025

| 12/06/2025 | promo guy |

>> opširnije


cover: 6. Superval @ Vintage Industrial Bar, Zagreb, 13. i 14. lipnja 2025

6. Superval @ Vintage Industrial Bar, Zagreb, 13. i 14. lipnja 2025

| 11/06/2025 | promo guy |

>> opširnije



well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*