Neidentificirani bend, projekt ili možda oneman bend unio je pomutnju imenom, prvotno The Architect, pa su horde požurile smatrajući da je riječ o novome albumu čuvenih Architect iz Brightona, benda braće Dan i Toma Searlea. Vrlo brzo je uslijedila promjena imena u The Architct s preglasom 'architЄt' gdje to sudbonosno C može biti i E u obliku ćiriličnog slova, priloženog 'Є'.
Ovih nepunih 35 minuta imaju sve odlike standardnog nu-metala s doziranim metalcore nabojem u sasvim solidnim gabaritima i vokaliziranjima između growla i senzibilnog testosteronskog poentiranja, a još jedna interesantna činjenica stoji u pressu da je ovo kompletno urađeno pomoću AI tehnologije kreirano s Udio v.1., što znači da možda ništa od ovoga nije odsvirano nego samplirano, posuđeno i modulirano spomenutim programima, pa s jedne strane i jeste udaljeno od onog pojmovnika benda s gitarama i bubnjevima. Po realizaciji su se pojavili komentari da je ovo bez inspiracije i da je sve rađeno po sistemu 'copy/ paste', te da umnogome nalikuje na Alter Bridge.
Druga zanimljiva stvar su dužine pjesama: njih 13 je raspoređeno u četiri epizode od 3.50 (tri komada), 1.39 (pet komada), 3.17 (2 komada) i 2.44 (tri komada) što opet razvezuje neke autorske začkoljice glede digitalizacije, no kada se to ne bi imalo na uvid, kompletan materijal odiše analognim dizajnom kao da ga je svirao kompletan bend. Ove najduže kompozicije imaju punoću stila s oštrim gitarskim kukama, nisko štimanim basovima i komplementarnim ritmovima uglavnom u srednjim tempovima, dok ove najkraće nose sagu intermezza s jednim repetirajućim lajt-motivom u vokalnoj ariji svojevrsne čarke poput Baby Lasagneovog hita "Rim tim tagi dim", a ne treba se čuditi ako je baš on inspirirao autora za ovakav vrlo sličan štos.
Za sada, ovo funkcionira vrlo simpatično. Još da autor navede popis sampliranih sekvenci prava istina bi bila i adekvatan tantijem za originale, ali tko će ga sad znati koji su sve to bili izvornici. Elem, sve ono što je oldschool hip-hop ranih 80-ih nadalje uzimao s ploča, ovdje je digitalizacijom prenesen s metal arsenala u nu-metalcore stigavši u doba kada gitaru više nije niti potrebno svirati jer se mnogo toga može uzeti, posuditi, kopirati i ovakvom suvremenom tehnologijom uobličiti zvuk ostavljajući dojam kompletnog benda.
Naslovi: 1.In chains, 2.Rage harmonics I, 3.Savage rhythms, 4.Architect of fury, 5.Heartbeat, 6.Rage harmonics II, 7.Battlecry, 8.Shedding past, 9.Rage harmonics III, 10.Defiance, 11.Tempest unchained, 12.Fractured harmonics I, 13.Tribal echoes