Adam Cresswell bio je alfa i omega britanskog minimal elektro benda Saloon koji je djelovao između 1997 i 2004 s više manje dobrim uspjehom (John Peel vrtio ih je u svojim emisijama). Nakon raspuštanja benda, zajedno s Alice Hubley, osnovao je kraut elektro duo Arthur & Martha, s kojom je također objavio nekoliko simpatičnih EP i single izdanja i bio zapažen od strane otočkih muzičkih tiskovina, a pogotovo NME-a.
Konačno, prije koju godinu, pod novim imenom, Rodney Cromwell, počeo je rad na novom solo projektu. Prošle godine objavljen je album "Age of Anxiety", na kojem je između ostalih sudjelovala i Alice, a muzički se nije baš mnogo odmaknuo od prethodnih projekata.
I ovogodišnji EP, ostao je na tragu minimalne elektronike s posvetom osamdesetima, pogotovo u "single mixu" naslovne Fax Message Breakup. Još su dva remixa iste pjesme na ovom EP-u. U "Hologram Teen's Video Suitors Remixu" svoje je prste umješala Morgane Lhote, bivša članica Stereolaba, koja u posljednje vrijeme snima pod imenom Hologram Teen. Naravno, prva će Vam asocijacija, kad čujete ovu preradu biti i spomenuti bend. "AUW's Obsessive Perfection Remix" jako podsjeća na 80s remixeve bendova kao što su Art of Noise, Devo ili pak Soft Cell.
Dvije pjesme koje su još na EP-u, originalno su s debi album. Tako je Baby Robot ovdje u opskurnom instrumentalnom "Chris Frain Remixu", a Cassiopeia u "The Leaf Library Remixu" pomalo vuče na dream pop favorite.
Uz Adama na EP-u sudjelovali su Alice Hubley (Arthur & Martha, Cosines) na sintovima i Richard Salt (Controllers) na gitari. Rodney Cromwel svakako je za preporučiti voliocima elektro muzike osamdesetih, koji još nisu čuli za ovog izvođača.
Rachel Mason - Tigers in the Dark SG (Cleopatra Records / Practical Records , 2016)
Rachel Mason američka je kiparica, umjetnica i glazbenica. Godinama u svojim performansima i skulpturama stvara imaginaran svijet u kojem životinje, objekti, mitska bića i sve forme ne-ljudskih entiteta, progovaraju i manifestiraju se kroz njen glas i tijelo.
Dosad je objavila više albuma i EP-ova, a najbolji opis njene muzike u kombinaciji s vokalom bila bi usporedba sa Siouxsie Sioux i njenim Banseesima. Takva je i ova nova pjesma, s kojom započinje suradnju s legendarnom dark etiketom Cleopatra Records.
Dalton Deschain & The Traveling Show - Roberta Ep (2016)
Američki umjetnik Dalton Deschain zajedno s grupom koju je nazvao The Traveling Show, već par godina unatrag svira zanimljivu mješavinu kabarea i rocknrolla, na tragu Dresden Dolls ili The Tiger Lillies, a svako izdanje ima neku priču iza sebe.
Prethodni EP "The Collateral Vignettes" bio je smješten u Detroit 1947. godine, kada su se SAD-e oporavljale od razaranja u Drugom svjetskom ratu. Novi EP "Roberta" prvi je od tri nastavka koji će predstaviti likove u epskom velikom putujućem horor-punk šou.
Freakshow, koja otvara EP, ima opasan ritam i zanimljivu igru muško-ženskih vokala s posebnim horor gitarskim dionicama. Interstitial (Don't Cry, Mein Liebchen) je zastrašujući instrumental, koji služi kao prelaz do posljednje pjesme Different Constellations, koja je sušta suprotnost prvoj.
Smirena i ugodna atmosfera s dvoglasjem vrlo bi lako zavarala svakog neupućenog slušatelja i navela ga da pomisli da je u nekoj drugoj priči.
Osim muzike, Dalton Deschain i društvo nude trideset stranica dugu priču "Lifers", koju je Dalton napisao, a vezana je uz lik Roberte. Ne preostaje drugo nego čekati da vidimo što će se događati sa slijedeća dva lika.