Zagreb je u subotu, 17.09.2016 godine imao je opet priliku vidjeti novitet na svjetskoj glazbenoj indie sceni. U sklopu programa koncerata koji organizira Žedno uho, ovu subotu smo imali prilke vidjeti po prvi put u Zagrebu grupu Frankie Cosmos koju predvodi Greta Kline sa svojim sastavom. Trenutno su na turneji u sklopu koje predstavljaju album Next Thing. Album je prihvaćen s jako dobrim kritikama tako da se opet pružila prilika da u Zagrebu vidimo još jedno kvalitetno novo ime na svjetskoj glazbenoj sceni.
Klub Močvara je bio dobro popunjen i koncert je započeo dosta rano za zagrebačke pojmove. Svirka je krenula oko 21.45h i u oko sljedećih sat i desetak minuta grupa nam je predstavila svoj iskren i zanimljiv materijal. Otvorili su sa I'm 20 , On the lips i Too dark koje je pubilka jako dobro primila i pokazalo se da u Zagrebu Frankie Cosmos već ima podosta fanova koji su i zaplesali u prvim redovima. Osobno mi se jako svidjela Outside with the cuties, koja je također s posljednjeg albuma. Kako je koncert odmicao imali smo prilike čuti Embody i Buses Splash with Rain i čak tri nove pjesme koje je simpatična Greta Kline samo nazvala 'the new songs' . Od toga smo dvije čuli i na dva bisa na koje je band izašao pred publiku. Kažu da inače nemaju biseve i da im je ovo prvi put da su u takvoj situaciji. Naravno da im se i svidjelo. Svoj prvi zagrebački koncert grupa Frankie Cosmos završili su Gretinom solo izvedbom.
10/07/2025 > 19/07/2025 | hvar, tam tam festival festival otvara zbor xop, naentu (10.7.), nastavlja s turbotransturisti, aracataca (11.7.), sljedeci dan donosi repetitor, irnini mons, koala voice (12.7.), dok vikend obilježavaju žen, koikoi, lucy kruger & the lost boys (13.7.) te haiku garden, veja (14.7.). program se nastavlja s gilbert, krilat i beo (15.7.), lenhart tapes feat. tijana stanković, a/lpaca, midi brigade (16.7.), libertybell, gazorpazorp, eleven (17.7.), d., bohemija (18.7.), te završava s nina romić, tamara mylo (19.7.). >> najawa @ terapija.net