home > najawa > Debeli precjednik, Loš primjer @ Tom klub, Požega, 13/04/2019

kontakt | search |

Debeli precjednik, Loš primjer @ Tom klub, Požega, 13/04/2019

U subotu, u požeškom Tom klubu s početkom u 22:00 sata održat će se prijateljski koncert jednih od najstarijih hrvatskih punk bendova. Radi se o legendarnom Debelom Precjedniku iz Osijeka, te Lošem Primjeru, koji je nastao i djeluje u Požegi. Bendovi su to koji su još u devedesetim nastupali po koncertima i festivalima diljem cijelog Balkana, izdavali albume, radili zajedničke koncerte i međusobno se družili i surađivali. Dan danas nastupaju zajedno, a ovaj koncert je još jedna repriza njihovih zajedničkih nastupa.
[  ]

Koncert je u organizaciji udruge KAMP koja ovogodišnji program provodi uz pomoć Ministarstva kulture RH i Grada Požege. Ulaznice za ovaj događaj su simboličnih 20kn i mogu se nabaviti na ulazu u klub.

Debeli Precjednik, ili Fat Prezident je punk rock bend iz Osijeka, osnovan davne 1993., slovi kao jedan od miljenika publike, bilo gdje da nastupa. Krasi ih besprijekoran live nastup nošen pozitivnom atmosferom s vrlo jasnim angažmanom kada su u pitanju tekstovi. Tijekom svih ovih godina Debeli Precjednik je odsvirao bezbrojne koncerte i postao je institucija regionalnog melodijskog punk rocka. Iza sebe imaju pregršt izdanja, a zadnji je zajednički album s bendom Mašinko objavljen 2016. pod nazivom "Godina majmuna". Debeli Precjednik donosi brze, energične i privlačne punk rock pjesme, s prikladnim gitarističkim rifovima i prepoznatljivim vokalima, skakanjem između hrvatskog i engleskog jezika.

Loš Primjer je nastao sredinom '97. kada su četvorica srednjoškolskih frendova s kvarta odlučila napraviti punk bend. Nakon snimanja prvog demo uratka, te nakon prve bitne izmjene u postavi, bend počinje s intenzivnijim radom. Puno dobrih svirki te poneke izmjene postave obilježili su njihov daljnji rad. Iza sebe imaju 3 samostalna albuma te pregršt koncerata diljem regiona. Glazba Lošeg Primjera spoj je različitih glazbenih pravaca koji varira od melodičnog panka do brzih hardcore dionica pa sve do sporih i metaliziranih riffova. Unatoč pauzama u radu benda, bend se ne predaje, novi koncerti su na pomolu.

promo guy // 10/04/2019

Share    

> najawa [last wanz]

cover: Indie emo naočale: Tidal Pull, Trophy Jump u Močvari 7/12/2023

Indie emo naočale: Tidal Pull, Trophy Jump u Močvari 7/12/2023

| 01/12/2023 | promo guy |

>> opširnije


cover: SIMPLE MINDS @ Arena, Pula, 03/07/2024

SIMPLE MINDS @ Arena, Pula, 03/07/2024

| 01/12/2023 | promo guy |

>> opširnije


cover: KOSHEEN @ Boogaloo, Zagreb, 08/12/2023

KOSHEEN @ Boogaloo, Zagreb, 08/12/2023

| 01/12/2023 | promo girl |

>> opširnije


cover: Fatoumata Diawara 11. 12 u Tvornici kulture na 14. Zagreb Jazz Festivalu!

Fatoumata Diawara 11. 12 u Tvornici kulture na 14. Zagreb Jazz Festivalu!

| 29/11/2023 | promo girl |

>> opširnije


cover: Khruangbin @ Šalata, Zagreb, 16/07/2024

Khruangbin @ Šalata, Zagreb, 16/07/2024

| 29/11/2023 | promo guy |

>> opširnije


> chek us aut!
> rilejted? [@ terapija.net]
> najawe [blitz]
  • 25/11/2023 > 08/12/2023 | zg, kc mesnička
    izložba slika i grafita by medo
  • 03/12/2023 | zg, vintage industrial bar
    crime and the city solution (uk/aus/d)
    >> najawa @ terapija.net
  • 04/12/2023 > 10/12/2023 | zg, sax
    buč kesidi tjedan dana u saxu
  • 04/12/2023 | zg, kc mesnička
    jazz ponedjeljkom:
    zvonimir šestak groove assembly
  • 07/12/2023 | zg, vintage industrial bar
    the necks (aus/ d)

>> sve blitz najawe

> last [10] @ terapija.net

well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*