home > najawa > RETRO STEFSON @ KSET, 11/09/2013

kontakt | search |

RETRO STEFSON @ KSET, 11/09/2013

Zasigurno nije bilo benda koji je u osam godina postojanja zagrebackog InMusic festivala izazvao toliko iznenađenje i nesputano oduševljenje onih sretnika koji su se u to kasno popodne pojavili ispred jedne od manjih pozornica tog festivala. Bilo je to prije 2 godine kad su Retro Stefson u sklopu turneje kojom su promovirali tada aktualni im drugi album "Kimbabwe" u ovaj grad došli kao potpuna nepoznanica da bi svojim nevjerojatno zabavnim i animirajućim nastupom sebi zajamčili ponovni dolazak na isti festival vec iduće godine, no ovoga su puta potpuno zasluženo dobili termin na glavnoj festivalskoj pozornici.

I dok se po ostatku Europe nakon dvije uspjele festivalske turneje počelo sve više šuškati o još jednim velikim nadama koje dolaze s Islanda, u vlastitoj su zemlji Retro Stefson svojim trećim istoimenim albumom u poptunosti zavladali radijskim prostorom, pa su tako čak 3 singla skinuta s albuma završila na prvom, a jedan na drugom mjestu tamošnje službene top ljestvice. Na sreću ova sedmorka i dalje nastavlja svoj nimalo lagan put proboja van granica Islanda pa će ih Zagreb, zahvaljujući činjenici da su u dobrom dijelu starog kontinenta i dalje relativno nepoznati, imati sreću ugostiti po treći put u jednako toliko godina, ali ovoga puta napokon u klupskom prostoru u kakvom se ovakvi izvođači u pravilu najbolje osjećaju.



Oktet mladih glazbenika stvara moderan zvuk alternativne pop glazbe obogaćen egzotičnom kulturološkom šarenolikošću u izričaju s obzirom na afričko porijeklo braće Unnsteinna i Logija Stefánssona kao i islandsko i druga porijekla ostalih članova. Nema sumnje da će njihov jedinstven, pametan i uistinu šarmantan spoj afro beata, latina, surfa i jazza te elektronske glazbe koji u konačnici rezultira iznimno zabavnom i pomalo iščašenom pop glazbom, izazvati oduševljenje u klubu KSET.

Vrata kluba KSET za publiku se otvaraju u 21h, dok je početak koncerta je najavljen za 21h30, a ulaznice po pretprodajnoj cijeni od 45 kn mogu se kupiti u Dirty Old Shopu, Tratinjska 22 i Rockmarku, Berislavićeva 13. Na ulazu će koštati 60 kn.

promo guy // 06/09/2013

Share    

> najawa [last wanz]

cover: PARAF + GRČ, 17/04/2026, Pogon kulture, Rijeka

PARAF + GRČ, 17/04/2026, Pogon kulture, Rijeka

| 27/03/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: Peperton Live Festival, 27.-28./03/2026, PriMarius craft pivovara, Slavonska avenija 3B, Zagreb

Peperton Live Festival, 27.-28./03/2026, PriMarius craft pivovara, Slavonska avenija 3B, Zagreb

| 25/03/2026 | hrvoje m. |

>> opširnije


cover: Pop Punk Ekstravaganza: Pozeri, Roses Decay, Kvar, Dupli standardi @ AKC Attack, Zagreb, 26/03/2026

Pop Punk Ekstravaganza: Pozeri, Roses Decay, Kvar, Dupli standardi @ AKC Attack, Zagreb, 26/03/2026

| 24/03/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: ORB (AU) @ Vintage industrial bar, Zagreb, 11/06/2026

ORB (AU) @ Vintage industrial bar, Zagreb, 11/06/2026

| 22/03/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: Kanda Kodža i Nebojša @ Vintage industrial bar, Zagreb, 02/04/2026

Kanda Kodža i Nebojša @ Vintage industrial bar, Zagreb, 02/04/2026

| 21/03/2026 | promo guy |

>> opširnije



well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*