home > najawa > Bažant Pohoda 2011 festival, 7>9/7/2011 @ Trenčín Airport, Trenčín (Slovačka) #2

kontakt | search |

Bažant Pohoda 2011 festival, 7>9/7/2011 @ Trenčín Airport, Trenčín (Slovačka) #2

Objavljena su i nova imena u programu najvećeg slovačkog glazbenog festivala koja uključuju i dEUS, Peter, Björn and John, te Kellies!
[ dEUS - belgijjske legende, ove godine na Bažant Pohodi ]

dEUS - belgijjske legende, ove godine na Bažant Pohodi

Belgijski dEUS su glazbene legende koje su prvi indie bend iz te države koji je potpisao za međunarodnu izdavačku kuću, te prvi bend iz područja Beneluxa koji je požnjeo značajan uspjeh u Velikoj Britaniji. Iako su od nastanka 1991. godine objavili samo pet albuma, svaki od tih je bio barem vrlo dobar, ako ne i odličan. Nakon posljednjeg "Vantage Point" (2008.) konačno je došlo vrijeme i za novi, naslova "Keep You Close" čiji se izlazak očekuje ove godine. Nije zgorega ni spomenuti da su jedan od omiljenih bendova dijela terapijske ekipe tako da nastup Toma i ekipe očekujemo s velikim nestrpljenjem.

Slijedeće ime dodano u programu su švedski Peter, Björn and John, autori najzaraznije zviždačke melodije posljednjih nekoliko godina (naravno, riječ je o pjesmi "Young Folks"). Trio je, baš kao i dEUS, još jedna uspješna europska glazbena priča koja ne dolazi sa Otoka, pa ih je AllMusic.com portal nazvao jednim od najuzbudnjivijih i originalnih indie bendova sredine 2000-ih.

I naredno glazbeno ime pridodano u programu Bažant Pohoda 2011. je međunarodno, a da ne dolazi iz SAD-a ili Velike Britanije. Kellies su ženski je trio iz Buenos Airesa koji iza sebe imaju 3 albuma. Michal Kaščák, direktor Bažant Pohoda festivala, je izjavio da ga cure podsjećaju na njegove omiljene B 52's na početku karijeru, a zanimljivo je da cure pjevaju ne samo na engleskom, već i na španjolskom, francuskom i japanskom!

Nažalost, jedno od već najavljenih imena je ispalo iz igre - naime, Tony Allen, legendarni nigerijski bubnjar i jedan od pokretača afrobeata, je morao otkazati svoj nastup zbog ne baš najbolje usklađenih termina sa bendom Damona Albarna The Good, the Bad & the Queen, gdje Allen također sudjeluje. Ipak, world scena će biti itekako zastupljena i ove godine na festivalu: neka od novih imena su meksička pjevačica Lilla Downs, američko-brazilski Forro in the Dark, te kolumbijski Las Alegres Ambulancias de Palenque.
Peter, Bjorn & John: Young Folks

Ulaznice se mogu nabaviti već sada i to po cijeni od 59 EUR u pretprodaji (do 14.3., 69 EUR do 6.7.), odnosno po 89 EUR na licu mjesta (jednodnevna karta postoji samo za subotu). Više informacija možete naći na službenom sajtu festivala.

špela + sale // 05/03/2011

Share    

> najawa [last wanz]

cover: PARAF + GRČ, 17/04/2026, Pogon kulture, Rijeka

PARAF + GRČ, 17/04/2026, Pogon kulture, Rijeka

| 27/03/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: Peperton Live Festival, 27.-28./03/2026, PriMarius craft pivovara, Slavonska avenija 3B, Zagreb

Peperton Live Festival, 27.-28./03/2026, PriMarius craft pivovara, Slavonska avenija 3B, Zagreb

| 25/03/2026 | hrvoje m. |

>> opširnije


cover: Pop Punk Ekstravaganza: Pozeri, Roses Decay, Kvar, Dupli standardi @ AKC Attack, Zagreb, 26/03/2026

Pop Punk Ekstravaganza: Pozeri, Roses Decay, Kvar, Dupli standardi @ AKC Attack, Zagreb, 26/03/2026

| 24/03/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: ORB (AU) @ Vintage industrial bar, Zagreb, 11/06/2026

ORB (AU) @ Vintage industrial bar, Zagreb, 11/06/2026

| 22/03/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: Kanda Kodža i Nebojša @ Vintage industrial bar, Zagreb, 02/04/2026

Kanda Kodža i Nebojša @ Vintage industrial bar, Zagreb, 02/04/2026

| 21/03/2026 | promo guy |

>> opširnije


> chek us aut!
> linkz
> rilejted? [@ terapija.net]
> najawe [blitz]

>> sve blitz najawe

> last [10] @ terapija.net

well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*