home > mjuzik > Make Another World

kontakt | search |

IDLEWILD: Make Another World (Sequel, 2007)

Gotovo se svaki bend u posljednje vrijeme, kada se susretne s posrtanjem karijere, odluči vratiti svojim korijenima. I odmah se naveliko najavljuje taj povratnički album koji će svima pokazati da su se vratili u formu i da talent ustvari nikada nije nestao. U stvarnosti to se nažalost većinom pretvori u budalaštinu i samoparodiju.

Ali eto, tu i tamo se dogodi suprotno i sretan sam sto mogu reći da je u pitanju novog Idlewild-a upravo takva situacija. Naveliko najavljivan kao povratak starom zvuku, "Make Another World" je i više od toga. Zvuk započet na genijalnom "The Remote Part" albumu je napokon dozivio logičnu evoluciju koja je na trenutak zastala zaslugom naveliko ignoriranog album-a "Warning / Promises".

Od brzopotezne dvominutne singlice "If It Takes You Home" napisane po njihovoj dobro provjerenoj formuli "Smiths + Screaming = Idlewild" pa do pop hita "No Emotion", "Make Another World" je odličan album koji će nadam se vratiti Idlewild na mjesto na kojem i zaslužuju da budu, a to je sam vrh svjetskog indie rocka.

kris // 31/01/2007

Share    

> mjuzik [last wanz]

cover: Dreaming Is a New Awakening

DVORAC: Dreaming Is a New Awakening (2025)

| 03/07/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: Treći kolosek

PETRIKOR 1858: Treći kolosek (2025)

| 03/07/2025 | edo žuđelović |

>> opširnije


cover: Corporation P.O.P.

HOT MILK: Corporation P.O.P. (2025)

| 02/07/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: Bez kraja

MILAN PETKOVIĆ: Bez kraja (2025)

| 30/06/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: Hyper Vigilance

RAMLEH: Hyper Vigilance (2025)

| 29/06/2025 | edo žuđelović |

>> opširnije



well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*