KNNT ili Klub na Neovospitani Trudnici čine Marko Janev (bubnjevi) i Ivan Trajčev (synth), djeluje od cirka 2012. godine, diplomci su Fakulteta likovnih umetnosti u Skoplju, a prije toga su bili članovi eksperimentalnog benda Sveto Trojstvo koji osim nekoliko nastupa nije uspio iza sebe ostaviti nikakav snimljen dokument. Bend KNNT je dio anarho art/punk neformalnog kolektiva okupljenog oko autonomnog prostora Kula (Skoplje) gdje se organiziraju različite izložbe hrabrih artista, avangardni scensko-glazbeni performansi, besplatne kino projekcije, te koncerti stranih i regionalnih hc/punk izvođača tvoreći jedan od snažnih stožera skopske underground scene.
KNNT
KNNT
Suprotno tome, glazba na ovome 20-tominutnome EP-iju nema dodirnih točaka s klasičnim punkom, barem ne u zvučnom pogledu. Od 6 kompozicija samo jedna, uvodna "Skopjeah (Jonestown)" je vokalna, ostalo su instrumentali i po njima je teško ukapirati osnovni svjetonazor. Što točno znači tekst tog uvodnog komada na makedonskom promrmljan s većinom progutanih riječi, nešto otprilike u stilu 'od svjetla u izgrađenom gradu baci me u kanalizaciju' ne treba previše razbijati glavu osim da je riječ o tipičnoj kritičkoj digresiji sveopćeg balkanskog nezadovoljstva, no nažalost, ta crta javne lamentacije i socijalizacije se ne očituje kroz naredni dio materijala koji odiše nekim zanimljivim, no isuviše minimalističkim i prejednostavnim zahvatima.
Varira se od obrednih ritmova s ponešto gothica, EBM-a, industriala (rasplesana "Se e vo red"), ponekim rap vokalnim samplovima (troma "Cool in your pool (ful of gasoline)") i natruhama big-beata. Možda oni kao live bend zrače energijom i erupcijama, no to nisu uspjeli prenesti na ovaj studijski zapis snimljen u studiju Klarion s južne strane planine Vodno nedaleko Skoplja. Nedovoljno je detaljiziran i nedotjeran, sirov je i opskuran, samo synth s osnovnim linijama i živi bubnjevi u standardnom formatu od cirka 3 minute po kompoziciji. Ideja sama po sebi doima se revalorizacijom izvornog EBM-a D.A.F. koji su se služili istom metodom (bubnjevi i synth), te premda Gabi Delgado i Robert Gorl daleke 1980. isto kao i Ivan i Marko nisu točno znali što žele, uspjeli su na račun sofisticiranih i jednostavnih tekstova, te snažne plesne glazbe ostvariti epohalni preokret synth-popa i post-punka u sasvim novi žanr. Da su KNNT detaljnije rasplamsali zvuk i ulijali literarnu figuru s nekim jasnim stavovima, ovo bi djelovalo sasvim drugačije, no sjetite se da niti D.A.F. nije briljirao s prva dva eksperimentalna albuma.
Naslovi: 1.Skopjeah (Jonestown), 2.Se e vo red, 3.Cool in your pool (ful of gasoline), 4.Topol grklan, 5.Water boatman, 6.Mrtov Tibet