Petak predvečer a ispred Bookse neki tip ljudima govori totalne besmislice. Nešto tipa; '' Večeras se upad plaća, evo vam novci za upad. Tu vam je i koverta sa novcima za kasniju licitaciju, ali nemojte odmah potrošiti sve. Ostavite nešto i za licitaciju poglavlja. Poglavlja su jako bitna. E da.. imate li facebook? Imam'' - odgovorili bi i PLJAS! Neki face status bio bi na maloj naljepnici nakeljen na vašu jaknu.
Booksa © mario m.
Mislim da dio ljudi, isto kao i ja nije imala pojma o čemu dotični gospodin priča. No kad smo već pozvani na promociju knjige, i dobili 1kn za upad i kovertu sa lovom, morali smo ući. Unutra poprilično ljudstvo. 40 a možda i 50 ljudi skupilo se na promociji Jurkasove nove knjige ''
Dnevnik Facebook idiota'' Kako se navodi u mailu koji mi je stigao, radi se o prvoj nacionalnoj 4D knjizi. To u prevedenom znači da će paralelno biti predstavljena u 4 medija (1. tiskanom - na promocijama, 2. kao e book free download izdanje s autorova službenog web sitea, 3. na autorovim Facebook stranicama kao work in progress, 4. kao pjesma te video spot).
Merita Arslani, Goran Đoreski, Nebojša Grabačić © mario m.
Uz Jurkasa, bila je tu i šarena ekipa od koje se svatko profesionalno kreće po drugom području. No to i jest bila poanta priče, jer svatko je o temi mogao pričati sa svog aspekta. Bio on tehnički dio, publicistički, PR-ovski ili mizantropski. Redom su to bili
Merita Arslani,
Goran Đoreski,
Nebojša Grabačić,
Ante Perković i
Denis Giljević
Merita Arslani, Goran Đoreski, Nebojša Grabačić, Ante Perković, Denis Giljević, Anđelo Jurkas © mario m.
Što se tiče fizičkog izdanja knjige, Anđelo je u početku nepostojanje iste obrazložio nekorektnim ponudama izdavača, pa nije niti izdata. A kao zamjenu, donio je isprintanu prvu stranicu. A što se sadržajnog dijela tiče, promocija se na koncu pretvorila u neku vrst tribine na temu Facebooka. S obzirom na goste to nipošto nije bilo loše, već potpuno suprotno. Moglo se čuti štošta zanimljivo, npr. od Đoreskog koji je u jednom trenu prisutnima spomenuo kako radi u jednom data centru u Hrvatskoj, koji kad bi ga isključio, cijela država bi bila doslovce offline a kasnije i objasnio o čemu se radi. Ili Nebojše koji se u koštac sa društvenim mrežama uhvatio istog trena kad su one kod nas postale dostupne, dok danas od njih živi. Sve u svemu, nakon sat i pol morali smo pobjeći jer smo žurili na koncert, a ujedno je u Booksi počelo opuštenije druženje, van forme neke pressice.
Knjigu još nisam stigao pročitati, no ako vas zanima o čemu se radi, ona zbilja postoji i može se skinuti sa
ovog linka.
mario m. // 02/11/2015