home > najawa > HARP EXPLOSION THEE ONE MAN BAND (Vinkovci) + MARKO & DARKO (Zagreb) @ Močvara, 14/06/2015

kontakt | search |

HARP EXPLOSION THEE ONE MAN BAND (Vinkovci) + MARKO & DARKO (Zagreb) @ Močvara, 14/06/2015

Blues - već sam spomen ovog žanra mnoge će asocirati na dosadu: nekakvi dugokosi bijeli tipovi nadmeću se u kilavim gitarskim solažama, imitirajući svoje uzore - druge dosadne bijele tipove, koji su pak sve krivo shvatili dok su pokušavali imitirati neponovljive crne bluesere iz prve polovice prošlog stoljeća. I tako je stvar otišla u krivom smjeru. A blues bi u svojoj srži trebao biti sasvim nešto drugo - tuga, veselje i sve emocije između, kanalizirane u primitivni praiskonski krik prkosa... Zapravo, u bjelačkoj glazbi osnovnoj ideji bluesa puno je bliži punk nego takozvani "blues-rock", što zadnjih 20-ak godina dokazuju razni bendovi koji pokušavaju ispraviti povijesnu stranputicu i ponovo pronaći put u srce bluesa kroz nove, prljavije i direktnije interpretacije. Od Goriesa i Jon Spencera u 90-ima, preko Bob Loga, do današnjih Left Lane Cruiser i sličnih. Dva nimalo dosadna izvođača iz naših krajeva, koji se uklapaju baš u taj krug bandova, večeras će nas zašamarati svojom vizijom bluesa i podariti nam pritom osjećaj kao da se nalazimo u zadnjem juke-jointu negdje na jugu, obnevidjeli od isparavanja i ritma.



HARP EXPLOSION THEE ONE MAN BAND (Vinkovci)

Izvanredan usnoharmonikaš Iggy (odnedavno i u stalnoj postavi Disciplin A Kitchme) na zanimljiv i efektan način spaja tradicionalno s modernim, gdje je s jedne strane usna harmonika i modulirani vokal, a s druge digitalni efekti, loopovi i ritmovi. Rezultat je kvrgavi, džunglasti zvuk u kojem primitivni blues tonovi odlaze u šetnju današnjim post-industrijskim okolišem i stječu nove prijatelje u vidu mutiranih elektronskih šumova.



MARKO & DARKO (Zagreb)

Zadnjih godinu dana jedna od najvećih zagrebačkih klupskih atrakcija, već lagano kultni garage-blues duo koji je karijeru započeo s obradama R.L. Burnsidea i sličnih Mississipi hill country blues klasika, da bi danas njihovim repertoarom dominirale gomile vlastitih stvari na tromeđi garaže, bluesa i punka. Jedini band na sceni koji može svirati i po nekoliko sati a da pritom nimalo ne dosadi, svojim hipnotičkim nastupima jednostavno tjeraju čovjeka da izbaci unutarnje demone kroz ples, stompanje i neartikuliranu viku.

Upad je 20 kn.

promo guy // 09/06/2015

Share    

> najawa [last wanz]

cover: KAWASAKI 3P @ Šalata, Zagreb, 11/09/2026

KAWASAKI 3P @ Šalata, Zagreb, 11/09/2026

| 21/05/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: ARAB STRAP @ Vintage Industrial Bar, Zagreb, 24/11/2026

ARAB STRAP @ Vintage Industrial Bar, Zagreb, 24/11/2026

| 20/05/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: Koncert za Baru: LHD, Neon Lies, Franjo Glušac, Kaleido @ Močvara, Zagreb, 21/05/2026

Koncert za Baru: LHD, Neon Lies, Franjo Glušac, Kaleido @ Močvara, Zagreb, 21/05/2026

| 19/05/2026 | promo guy |

>> opširnije


cover: 25 godina terapija.net-a - Fargo @ Crni mačak, Zagreb, 30/05/2026

25 godina terapija.net-a - Fargo @ Crni mačak, Zagreb, 30/05/2026

| 18/05/2026 | terapija |

>> opširnije


cover: Zagreb Beer Fest 2026 @ Trg Franje Tuđmana, Zagreb, 21-24/05/2026

Zagreb Beer Fest 2026 @ Trg Franje Tuđmana, Zagreb, 21-24/05/2026

| 16/05/2026 | promo guy |

>> opširnije



well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*