home > koncert > Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo ZG /03/09/2015

kontakt | search |

Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo ZG /03/09/2015

Božo Vrećo održao je svoj solistički koncert. Prvotna Močvara bila je premali prostor za ovog svojevrsnog umjetnika koji je a capella izvođenjem sevdaha nanovo osvojio Zagreb. 2013. Vrećo je počeo surađivati s pratećim muzičarima: Gitaristom Dinom Šutalom, basistom Edvinom Hadžićem, pijanistom i harmonikašem Adisom Sirbubalom i perkusionistom Anesom Beglerbegovićem i osnovali su ansambl Halka.
[ Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo ]

Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo   © Ivica Šitum

Imaju snimljena dva albuma, "Halka" i "O ljubavi" objavljena za diskografsku kuću "Gramofon". Njihov zajednički koncert imali smo priliku slušati prošle godine u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog. Božo je 2014. objavio solistički album pod nazivom "Moj sevdah" gdje predstavlja 17 pjesama u izvornom ruhu, pjevajući ih bez pratnje instrumenata. Glazbena pratnja Boži Vreći nije ni potrebna jer je njegov glas dovoljan instrument.
[ Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo ]

Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo   © Ivica Šitum

Sebi svojevrstan performans, koji smo imali prilike vidjeti i na koncertu Halke, ni ovog puta nije izostao. Ipak, Vrećo je zvučao mnogo uvjerljivije u solo nastupu noseći cijeli koncert svojom karizmom. Započeo je je s pjesmom "Znaš li da se svakog dana molim", a uslijedile su i "Aladža" i "Zapjevala sojka ptica" te mnogima poznate "U Stambolu na Bosforu" i "Kradem ti se u večeri rane". Prije svake izvedbe Vrećo je dao humorističnu dosjetku kao uvod u sljedeću sevdalinku i time dočarao povezanost publike i izvođača što se osobito primjetilo u interpretaciji numere "Teško meni u Saraj'vu samoj".
[ Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo ]

Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo   © Ivica Šitum

Osim "Lejlije" koju je posvetio majci imali smo priliku čuti i pjesmu "Osman" koju je napisao za dokumentarni film o Srebrenici koji je bio prikazan na ovogodišnjem Sarajevo Film Festivalu. Za pjesmu "Tri sestre", koja će se naći na njegovom najnovijem albumu najavljenom za iduću godinu, Vrećo se služio i rekvizitom graha pokušavajući što bolje dočarati priču. Da mu priče "leže" dokazuje i činjenica da je angažiran za ulogu Koštane u istoimenoj predstavi u adaptaciji djela Bore Stankovića u Pozorištu na Terazijama.
[ Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo ]

Božo Vrećo @ Pogon Jedinstvo   © Ivica Šitum

Zagreb voli Božu Vreću. Nakon IN Musica rasprodani Pogon jedinstva pun utisaka zvao ga je nekoliko puta na bis. Kroz zanimljive kreacije i s turbanom na glavi ovaj "princ sevdaha" otvorio je program ovogodišnje Začarane Močvare.

By Selena

terapija // 06/09/2015

> vidi sve fotke // see all photos

Share    

> koncert [last wanz]

cover: Impronedjeljak: CONSTANCE COOPER, EDITH STEYER, CRISTIANA FUSSILO, ELENA BOSCHI, DAVID KARLA, IVAN MRŠIĆ, IVAN, CAPRI, IVAN MARINCEL (US, DE, IT, HU, NZ, HR) @ Scena Ribnjak, Zg, 29/06/25 [ 30/06/2025

Impronedjeljak: CONSTANCE COOPER, EDITH STEYER, CRISTIANA FUSSILO, ELENA BOSCHI, DAVID KARLA, IVAN MRŠIĆ, IVAN, CAPRI, IVAN MARINCEL (US, DE, IT, HU, NZ, HR) @ Scena Ribnjak, Zg, 29/06/25 [ 30/06/2025

| 30/06/2025 | jura |

>> opširnije


cover: Impronedjeljak: CONSTANCE COOPER, EDITH STEYER, CRISTIANA FUSSILO, ELENA BOSCHI, DAVID KARLA, IVAN MRŠIĆ, IVAN, CAPRI, IVAN MARINCEL (US, DE, IT, HU, NZ, HR) @ Scena Ribnjak, Zg, 29/06/25

Impronedjeljak: CONSTANCE COOPER, EDITH STEYER, CRISTIANA FUSSILO, ELENA BOSCHI, DAVID KARLA, IVAN MRŠIĆ, IVAN, CAPRI, IVAN MARINCEL (US, DE, IT, HU, NZ, HR) @ Scena Ribnjak, Zg, 29/06/25

| 30/06/2025 | jura |

>> opširnije


cover: Obojeni program @ Ljeto u MSU, Zagreb, 27/06/2025

Obojeni program @ Ljeto u MSU, Zagreb, 27/06/2025

| 30/06/2025 | denis |

>> opširnije


cover: InMusic Festival #17, 23-25/06/2025, Jarun, Zagreb, dan treći

InMusic Festival #17, 23-25/06/2025, Jarun, Zagreb, dan treći

| 29/06/2025 | horvi |

>> opširnije


cover: InMusic Festival #17, 23-25/06/2025, Jarun, Zagreb, dan drugi

InMusic Festival #17, 23-25/06/2025, Jarun, Zagreb, dan drugi

| 28/06/2025 | horvi |

>> opširnije


> chek us aut!
> rilejted? [@ terapija.net]
> last [10] @ terapija.net
> najawe [blitz]

>> sve blitz najawe


well hosted by plus.hr | web by plastikfantastik*